• poczekalnia
    naj+
    nowe
    galeria

    
Forum dyskusyjne > Aparat - jaki wybrać? > Lustrzanka / bezlusterkowiec w cenie 1000-2000zł, nowa lub używka

2016-05-28 19:27:42

Tytuł: Lustrzanka / bezlusterkowiec w cenie 1000-2000zł, nowa lub używka

Może ktoś mi poleci jakiś dobry aparat (komplet aparat + obiektyw lub zaawansowany kompakt z matrycą 1" ) do zastosowań :
-zdjęcia krajobrazowe/góry
-oraz filmy FullHD

Kryteria jakie chciałbym by aparat spełniał:
-niskie szumy (czyli albo lustrzanka albo kompakt z matrycą min 1")
-nagrywanie filmów FullHD (ale takich dobrej jakości bo obecnie też mam aparat fullHD a jakość gorsza niż hd-ready w najtańszych aparatach)
-wizjer (elektroniczny lub optyczny)
-bracketing +/-1eV
-i najtrudniejsza sprawa -zasilanie paluszkami AA lub możliwość założenia koszyka do zasilania AA (w niektórych Pentaxach tak się dało)

Zepsuł mi się Fuji Finepix HS25EXR który teoretycznie spełniał wszystkie te wymagania, ale to bardzo kiepski model i nie chcę do niego wracać (TRAGICZNA jakość i ostrość filmów, szumy matrycy itp.)
Jedyna jego zaleta to zasilanie palszkami AA - 1500 zdjęć na 1 ładowaniu akumulatorków, a komplet eneloopZaloguj się lub zarejestruj, aby dodać odpowied

2016-06-04 22:54:27

oprócz Pentaxa mało jest na paluszki. Jak nie boisz się uzywanych a chcesz filmy doskonałe to mozesz np. kupić gh2 hacka . Miałem kiedyś takiegio malucha gf. podkrecony do 100 mb/sek. Najlepiej to zadatkować i wypróbować jak się mieszka gdzieś w poblizu. Szczególnie zwrócić uwagę na odprowadzenia ciepła. jak długo mozna nagrywać ? Bardzo fajnie nagrywa nawet bez ulepszania. Ma ostry ale miękki obraz.
http://allegro.pl/panasonic-gh2-hack-doskonaly-stan-dodatki-i6229551416.html#thumb/8
ewentualnie GX 7 . Sam taki mam i ładnie nagrywa jak też fajnie wspólpracuje przez adaptery z obiektywami innych systemów. Dobry ma wizjer odchylany w katowy, powiększanie przyciskiem x 4 i 8 w manualnych, odchylany ekran i jest taki akurat - nie za duzy nie za mały. Bateria dedykowana. Trzyma ok.500-600 zdjęc. Matryca 4/3
http://allegro.pl/interfoto-panasonic-lumix-dmc-gx7-14-42mm-hd-i6244279293.html
obiektyw kit całkiem dobry, ostry. Ja w puszcze zmiejszyłem ostrość jak go uzywam. Masz z obiektywem sledzenie obiektu wybierając go na ekranie.


Zalogowany jako: | BBCode: ON     
[   Zarejestruj nowe darmowe konto   ]    |    [   kontakt & moderatorzy   ]    |    [   regulamin   ]    |    [   rejestr zmian   ]